Ajanda Basımı

Ajanda Basımı

Ofisiniz, iş yeriniz için ya da kişisel tüm kırtasiye ihtiyaçlarınızı İstanbul’da, en uygun fiyatlarda karşılama fırsatını sunan İstanbul Ofset ve Matbaa, bir iş yerinin ya da kişinin düzenini en iyi sağlayacak gereçlerden ajanda imalat hizmetiyle de sizlerle.

Ajanda Nedir?

Son yıllarda en önemli şeylerden biri zamanı etkili kullanmaktır. Zamanı etkili kullanmak içinse, kişilerin belirli bir plan doğrultusunda hareket etmesi gerekir. Yapılan ya da yapılacak olan planların seyrini sağlıklı bir şekilde takip edebilmek, önemli görülen noktalarda not alabilmek için de bir ajandaya sahip olunması çok önemlidir. Bu noktada ajanda tanımının bilinmesinde yarar vardır. Türk Dil Kurumu’nun ajanda için yaptığı tanıma bakılacak olunursa; dilimize Fransızca’dan giren sözcük, gereken notların unutulmaması için yapılmış takvimli defter ya da andaç olarak belirtilmektedir. Tanımından da anlaşılacağı üzere ajanda; kişinin çalışma hayatını, günlük yaşamını ve kişisel planlamalarını rahatlıkla kaydedeceği ve taşınabilir özellikte olan bir takvimli defterdir.

Nerelerde Kullanılır?

Kişinin planlama yapabilmesi için en büyük destekçilerden biri olan ajanda, zamanın etkili kullanılabilmesi için birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanım alanları ise;

  • İş programlarının gün gün düzenlenmesi,
  • Takvim özelliği nedeniyle, önemli toplantı ya da iş görüşmelerinin kaydedilmesi, ödenmesi gereken fatura ya da taksitlerin not edilmesi,
  • Olunan günde gerekli görüldüğü takdirde güne dair önemli notların alınabilmesi,
  • Özel günlerin ya da önemli bir haftanın kaydedilmesi,
  • Toplantılarda o güne dair notların tutulması,
  • Kişisel planlamanın günü gününe yapılması, şeklinde sayılabilir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birçok telefonda var olan ajanda sisteminin yerine, baskılı ve ciltli bir ajanda kullanımı; telefonda oluşabilecek en ufak bir bozulma ya da şarj bitimi gibi olumsuzlukların yaşanmamasını ve yazarak hareket edileceği için tüm yapılan ya da yapılacak şeylerin çok daha akılda kalmasını sağlayacaktır. Sizler de İstanbul’un hızlı yaşamında planlı hareket etmek istiyor ve İstanbul’da en kaliteli ve en uygun fiyatta ajanda sahibi olmak istiyorsanız; sizler için en doğru adres İstanbul Ofset ve Matbaa olacak.