İpek Laminasyon

İpek Laminasyon

İpek laminasyon yumuşak, ipek gibi bir görünüm sağlar, su geçirmez ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve renklerin canlılığını arttırır. Parçalar geleneksel olarak herhangi bir normal kartvizit gibi tam renkli olarak basılır ancak benzersiz doku elde etmek için bir adım daha eklenerek hava koşullarına dayanıklı, ipekli bir laminatla kaplanır.

Laminasyon, sert parlak veya donuk bir yüzeye kuruyan bir sıvı veya bir film olabilir. Her ikisi de korumak için yüzeye yapışır ve parlak bir etki kazandırır. Bu etki parlak, donuk hatta saten bir görünüm olabilir (parlak ve mat arasında olan bir görünüm).

Bu işlemde, yazıcı iki veya daha fazla malzeme katmanı alır ve bunları ısı, basınç ve bazen bir yapışkan kullanarak birer birim olarak birleştirir. İpek laminasyon ile laminatlar fırçalanmış bir plastiktir. Bu malzeme ne yüzde 100 parlak ne de yüzde 100 mat renktir, ancak ince ipeklerin yaptığı ışığı yansıtmaktadır.  Materyalin hissi pürüzsüz ve ipeksi, ipek laminasyonlu materyallere klas bir görünüm ve doku kazandırıyor. Bu nedenle, bazen ipek laminasyonlu kartvizitleri, kartvizit dünyasının “smokinleri” olarak adlandırmaktadırlar.

İpek Baskı

İpek Baskı

Herhangi bir laminasyonda olduğu gibi, ipek laminasyon, kart stoklarını (kartpostallar, kartvizitler, el ilanları) kırışıklıklar, güneş hasarı, lekeler, parmak izleri, gözyaşları, kopmalar, çizikler ve ara sıra fırtınalar ve hatta kasırganlardan korur.  Başka bir deyişle, bu teknik yalnızca kartvizitleri ve broşürleri iyi göstermekle kalmaz aynı zamanda hasar geçirmezlik de sağlar. Kartvizitlerini cüzdanlarında taşımayı sevenler için bu her zaman bir avantajdır